Şan,kısaca güzel şarkı söyleme sanatıdır.Fakat burada önemli olan sağlıklı bir şekilde sesi kullanabilmektir.Bazen yanlış bir teknik ile çıkarttığımız sesler de kulağa hoş gelebilir(göreceli olarak).Ses eğitimi temel olarak 2 bölüme ayrılır.1-Teknik anlamda gelişim , 2-Fizyolojik anlamda gelişim

Bir kişi donanım olarak çok iyi bir sese(ses organlarına)sahip olsa bile eğer teknik anlamda yetersiz ise doğru ve güzel şarkı söyleyemez.Demek ki bu temel 2 özelliğin de bir şarkıcıda bulunması gerekiyor.

Sıkça sorulan sorulardan biride insanların seslerinin doğuştan güzel olduğudur.Bu çok yanlıştır her ses güzeldir burada asıl mühim olan sesi kullanmayı bilmektir.Anatomik bir sorun yoksa bütün insanlar güzel bir sese sahiptir.

Sesimizi enstruman olarak ele alırsak bütün enstruman eğitimleri arasında en zor olanıdır.Öğrenilmesi zor fakat uygulanması en kolay olan da denebilir.

Kendi kendimize sesimizi geliştirebilir miyiz? Kesinlikle mümkün değil.Hiç eğitim almadan belli bir düzeye gelmeden ses egzersizleri yapmak hatta şarkı söylemek büyük bir hatadır. Doğru tekniklerle söylemek için ses eğitimlerimize bekleriz. 

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!